Bağlantıda kalın

Mine Gençtürk Resim Sergisi, Mersin

Sanatçı Mine Gençtürk‘ün Kapılar & Tokmaklar isimli resim sergisi, Mersin Atelye DE Sanat Galerisi’nde 21 Kasım – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında gezilebilir.

Ankara’da doğan sanatçı Mine Gençtürk, Ankara Zübeyde Hanım Kız Sanat Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. İlk kişisel sergisini 1975 yılında okulunda açtı. Ara vermeksizin, özel resim dersleri de alarak resim çalışmalarına devam etti. Resmin yanısıra sitilistlik ve takı tasarımları da yaptı.

Çalışmalarında empresyonist bir anlatım dili vardır. Biri Makedonya’da olmak üzere 9 kişisel sergi açtı. 2007 yılında Şefik Bursalı Resim Yarışması’nda sergileme aldı. 60 üzerinde karma sergi ve, fuar ,festiveal ve bianellere katıldı. Yurt içinde sergiler düzenledi. Çalıştaylara katıldı. Kültür bakanlığı, basın yayın ve özel koleksiyonlarda eserleri vardır.

Gençtürk’ün üyelikleri; BRHD( birleşmiş ressamlar ve heykeltraşlar derneği), Sanat Kurumu Yönetim Kurulu üyeliği, Gesam, Kıvılcım Gazetesi (kültür sanat yönetmeni) , Bahçelievler Ekin Grup Kültür Sanat Merkezi’nde galeri müdüreliği yaptı. Çalışmalarına Ankara’da kendi atölyesinde devam etmektedir.

Atelye De Sanat Galerisi:

Viranşehir Mah. Sahilyolu cad. Güneş Sahil Sitesi A Blk,Zemin Kat Mezitli – Mersin

0324 359 26 18

Yorumlar