Bağlantıda kalın

Mustafa Karyağdı: EMPOZeT

Galeri/Miz 2013-2014 sezonuna Mustafa Karyağdı “EMPOZeT” sergisi  ile devam ediyor. 24 Ekim 2013 saat 18:00 de açılacak sergi 23 Kasım 2013’e kadar görülebilir.

2003 yılından bu yana farklı konseptlerle eserlerini izleyicisinin karşısına çıkaran sanatçı, “EMPOZeT” sergisinde kullanmış olduğu tüm sanatsal ifade dillerini bir araya getirmekte.

1985 yılından itibaren aktif sanat hayatında olan ve onuncu kişisel sergisini Galeri/Miz de açmaya hazırlanan ödüllü sanatçı Mustafa Karyağdı, ustalık dönemi eserlerini sanat severlerin beğenisine sunuyor.

Mustafa Karyağdı :
1961 yılında Konya’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Yüksek Resim Bölümü’nü bitirdi (1985). Sanatçı, imgenin hem temsili hem de kavramsal olarak algıdaki değişimini ortaya koymayı amaçlamakta. Görsel bir metin olarak ele aldığı imgeyle bir tür kendi analizine yönelen sanatçı dokuz kişisel sergi açmış, dört başarı ödülü ve bir mansiyon aldı.

Özel ve Resmi müzelerde, koleksiyonlarda birçok eserleri bulunan sanatçı 100 ü aşkın karma sergilerde yer aldı. Çeşitli Resim Yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. 1996-2013 yılları arasında Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır Halen Yeditepe Üniversitesi, Güzel sanatlar Fakültesi, Plastik sanatlar Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta.

Etkinlik : Resim sergisi
Tarih     : 24 Ekim 2013
Mekan   : Galeri/Miz
Adres    : Ahmet Fetgari sok. 28/A Teşvikiye/İstanbul

Yorumlar