Bağlantıda kalın

Genel

Orchestra'Sion: Oda Müziği Konseri

Orchestra’Sion (Notre Dame de Sion oda orkestrası), 26 Ekim tarihinde saat 19:30’da NDS Konser Salonu’nda bir konser verecek.

Rüstem Mustafa – Keman
Öykü Koçoğlu – Viyola
Çağlayan Çetin – Viyolonsel
Orçun Orçunsel – Piyano

Program:
– Wolfgang Amadeus Mozart: Piyanolu Dörtlü K.478 sol minör
* Allegro
* Andante
* Rondo
– Gustav Mahler: Piyanolu Dörtlü la minör

*** ARA ***

– Johannes Brahms: Piyanolu Dörtlü op. 25 sol minör
* Allegro
* İntermezzo: Allegro ma non troppo
* Andante con moto
* Rondo: Alla zingarese

Orchestra’Sion
Orchestra’Sion’un ortaya çıkmasında genç bir orkestra şefi ve piyanist ile kapılarını ve eğitimini müziğe açmak isteyen Frankofon bir kurumun bir araya gelmesi rol oynamıştır.

Notre Dame de Sion’un desteği ve daimi şefi olan Orçun Orçunsel’in girişimi ile kurulan NDS oda orkestrası, ilk konserlerini 2008 yılında vermiş. Konserlerin başarısından, müzisyenlerinin coşku ve yeteneğinden, sanatseverlerin desteğinden cesaret bulan NDS oda orkestrası, “Orchestra’Sion” adını 2010 yılında resmen aldı.

Konzertmeister Rüstem Mustafa başta olmak üzere, seçkin ve profesyonel genç müzisyenlerden oluşan orkestra; oda müziğinden senfonik orkestraya genişleyen kadrosuyla, Türkiye’nin en ilginç repertuvarına sahip orkestrası olarak kültür sanat yaşamındaki yerini almış. Alışılmış orkestra eserlerinin yanı sıra, Orçun Orçunsel’in düzenlemeleriyle başka orkestralarda bulunmayan bir renge sahip olan Orchestra’Sion, bugüne dek Andrei Gavrilov, Dimiri Ashkenazy, Ayşegül Sarıca, Ali Poyrazoğlu, Borusan Quartet, Toros Can, Bülent Evcil gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önde gelen sanatçılarını, İstanbul’daki müzikseverlerle buluşturmuş bir topluluk olarak konser yaşamını sürdürmekte.

Etkinlik : Konser
Tarih     : 26 Ekim 2013
Mekan   : NDS Konser Salonu
Adres    : Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, Cumhuriyet cad no 127, Harbiye – Istanbul

Yorumlar