Bağlantıda kalın

Orta Doğu Ninnilerine Güncel Yorumlar

Azim Ali bu sofistike ve dinleyeni usul usul ama derinlerden etkileyen çalışmasında, bir yandan bu coğrafyaların ünlü müzisyenlerinin katkısını alırken, bir yandan da  geleneksel ve de özgün ninnileri  Orta Doğu’nun farklı dillerinde seslendirerek, yüreklere işleyen bir performans sergiliyor. Albümde ayrıca Montreal çıkışlı muhteşem Quatuor Bozzini yaylı dörtlüsü de yeralıyor.

 

Albüm bu ay içerisinde Doublemoon etiketiyle raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Azam Ali, ortak ve solo çalışmaların yer aldığı 10 albümü içeren 10 yılı aşkın müzik kariyerinde, günümüz dünya müzik sahnesindeki en verimli, çok yönlü ve yetenekli şarkıcılardan biri olduğunu ortaya koyuyor. Belli bir kültüre odaklanıp kalmayı reddedişi ve tek bir müzik formuna sıkışıp kalmaya yanaşmaması, dünya çapında hem takipçilerinin hem de eleştirmenlerin takdirini toplamaya devam ediyor.

 

Azam Ali’nin sesini her türlü müzik tarzına uyarlayabilmedeki müthiş yeteneği çok çeşitli sanatçıların dikkatini çekmiştir. Azam System of a Down’dan Serj Tankian, The Crystal Method, King Crimson’dan Pat Mastellato ile Trey Gunn, Dredg ve eski Nine Inch Nails kadrosundan Chris Vrenna, Juno Reactor’den Ben Watkins, Buckethead, Steve Stevens, Mercan Dede, dünya çapında meşhur Japon topluluk Kodo, Zakir Hussain, Ömer Faruk Tekbilek ile stüdyoda ve sahnede ortak çalışmalar yapmıştır.

 

Azam Ali ‘nin ayrıksı sesi “Matrix Revolutions”,”Godsend”, “Papparazi”, “The Nativity Story”, “Speed Racer”, “Season of the Witch”, “Children of Dune”, “Earthsea”, “Dawn of the Dead”, “Alias”, “The Agency, “Prison Break”, “Prince of Persia” gibi pek çok filmde ve dizide boy göstermiştir.

 

Kaynak: Doublemoon

Yorumlar