Bağlantıda kalın

Genel

Paul Gilbert İstanbul Konseri

Guitar World dergisi tarafından gelmiş geçmiş en iyi 50 gitarist arasında gösterilen Paul Gilbert, İstanbul’da hayranları ile buluşuyor…

80’li yılların önemli grubu Racer X grubuyla müzik kariyerine başlayan Paul Gilbert, sıradışı bir şekilde gitara hükmetmesiyle adından söz ettirmeye başladı, ama asıl sıçramayı 80’li yılların sonunda kurulan Mr Big ile gerçekleştirdi. Çıkardıkları birbirinden kaliteli albümlerle ve hit şarkılarla bir çok ödül aldılar ve hayran kazandılar, bu albümlerde gitarist olarak Paul Gilbert yer aldı.

90’lı yılların sonlarına doğru gruptan ayrılan Gilbert, solo kariyerine başladı, birbirinden kaliteli abümler çıkaran Gilbert, Racer X grubunu tekrar toplayıp albüm çalışmaları yaptı ve aynı zamanda da solo kariyerine devam etti. 2000 yılının sonlarına doğru efsane grup Mr Big’in tekrar biraraya gelmeye karar vermesiyle gruba dönen Paul Gilbert grupla beraber sayısız konsere imza attı.

Aynı zamanda GIT’den mezun olan Gilbert, en iyi gitar eğitmenlerinden biri olarak gösteriliyor. 2012 yılında çıkardığı Vibrato isimli albümünün tanıtım turnesinde ülkemizi ziyaret edicek olan Paul Gilbert, 4 Nisan’da İstanbul’da Garajistanbul sahnesinde gitara nasıl hükmettiğini hayranlarına gösterecek!

Konser biletleri Biletix’ten satın alınabilir. Ayrıca indirimli konser biletleri; Kadıkoy’de Hammer Muzik ve Beyoğlu’nda Dorock Bahçe Teras ile Mephisto’dan da alınabilecek.

Konser Mekanı: Garajistanbul | maroon

NOT: Konserde 24 yaş sınırı var.

Yorumlar