Bağlantıda kalın

Festival

Penfest 2018

Dünyaca ünlü kalem markaları İstanbul’da bir araya geliyor, özel seri tasarımlar kalem tutkunları ve koleksiyonerlerle buluşuyor… Hem orijinal yüzlerce farklı kalem hem de ünlü kalem işleme sanatçılarının eserleri konuklara tanıtılacak.

Her biri incelik, titizlik ve özenle üretilmiş kalemler İstanbul’da görücüye çıkıyor. 2-3 Kasım günlerinde markakalem.com tarafından Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek Penfest, hem dünyada bir ilk olma özelliği taşıyacak hem de global kalem üreticilerini bir araya getirecek. Festivalde; Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf Von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi dünyaca ünlü markalar özel serilerini koleksiyonerlerle ve kalem tutkunlarıyla bir araya getirecek. Sanat eseri kalemlerden eşsiz bir defile düzenlenecek.

Tasarımcılar anlatacak
Stil fenomenleri, sanatçılar ve dev markaları buluşturacak Penfest’te ünlü kalem işleme ustalarının performansları da yer alacak. Kurulacak Mürekkep Bar’da ise kalemler farklı mürekkep çeşitleriyle denenebilecek. Orijinal tasarımların nasıl ortaya çıktığı ile kalemlerin yapım aşamasında hangi işlemlerden geçtiği tasarımcılarının söyleşilerinde anlatılacak.

Rezervasyon devam ediyor
Kalem tutkunlarına firmaların birçok sürprizinin de olacağı Penfest için rezervasyon alımları devam ediyor. Alanında ilk ve tek olan bu kalem defilesi ile sergisi niteliğindeki festivale katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye penfest.com.tr’den ulaşabiliyor ve rezervasyon yaptırabiliyor.

Yorumlar