Bağlantıda kalın

Genel

Pera Sanat Galerisi

Pera Sanat Galerisi, uzun yıllardır dünya çapında ün yapmış ustaların ve genç sanatçıların ulusal ve uluslar arası çapta sergilerini açarak İstanbul’un kültür ve sanat hayatına hizmetini sürdürüyor. 24 Kasım 2000 tarihinde açılan Pera Sanat Galerisi, bugüne kadar çok sayıda başarılı ve özgün, yerli ve yabancı sanatçının sergisine imza attı.

Resim, heykel, seramik, mozaik gibi güzel sanatların tüm dallarında çalışan sanatçılara kişisel ve karma sergi açma ile yurt içinde ve yurt dışında fuar organizasyonlarını başarıyla yürüten Galeri, hem basında hem de sanatkamuoyunda her zaman kendinden söz ettirmiş, İstanbul’un sanat nabzını tutmuştur.

Pera Sanat Galerisi, kültür, sanat ve turizm alanlarında İstanbul’un çekim merkezi konumundaki Beyoğlu’nda Taksim Meydanı’na yakın mesafede, günlük ziyaretçi sayısının binleri bulduğu Sıraselviler Caddesi’nde hizmet vermektedir. 250 metrekarelik iki bölümden oluşan sergi alanı, büyük sergi ve koleksiyonlara da ideal bir görüntü ve sergi ortamı sunmaktadır.

Pera Sanat Galerisi, her yıl sergi sezonunu Eylül ayında açmakta ve Haziran ayı sonuna kadar karma ve kişisel sergiler ile sanatseverlere hizmet vermektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında ise, daimi sergiler ile bu hizmetini sürdürmektedir. Yıl içerisinde her on beş günde bir sergi planlaması yapılmakta birlikte, zaman zaman koleksiyon ve karma sergiler bu süreyi 3 hafta ya da bir aylık periyotlara taşımaktadır.

Pera Sanat Galerisi’nin, kendisine bağlı bir sanatçı grubu bulunmakla birlikte, serbest çalışan sanatçılara da sergiler açmakta, sanatçıların eserlerini sergileyerek satışını yapmaktadır. Galeri son yıllarda yurt dışı organizasyonlarına büyük önem vermekte ve bu konuda yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Galeri’nin önümüzdeki yıllar için birincil hedefi; Türkiye’deki sanat aktivelerinin
kalbi durumunda olmayı sürdürmenin yanı sıra genç Türk sanatçılarını ve ustaları ülke sınırlarının ötesine taşımaktır. Ayrıca dünya çapında ünlü sanatçıların eserlerini Türkiye’ye getirerek, Türk sanatseverlerin beğenisine sunmaktır.

Pera Sanat Galerisi Adres :

Sıraselviler Cad. No: 26 Taksim Beyoğlu
Şehir İstanbul / Türkiye

Yorumlar