Bağlantıda kalın

Riddick (2013)

Oyuncular:
Vin Diesel (Riddick), Karl Urban (Lord Vaako), Dave Batista (Diaz)

Ekip:
David Twohy (Yönetmen), David Twohy (Senaryo), Jim Wheat (Senaryo), Ken Wheat (Senaryo), Camille Brown (Yapımcı), Vin Diesel (Yapımcı), Mike Drake (Yapımcı), Ted Field (Yapımcı), Scott Kroopf (Yapımcı), Samantha Vincent (Yapımcı), Samantha Vincent (Yapımcı)

Konu:

2000 yapımı popüler bilim kurgu filmi Pitch Black (Derin Karanlık) ve 2004 yapımı The Chronicles of Riddick (Riddick Günlükleri) ile başlayan ve sinema dünyasında çığır açan destanın son bölümünün senaristi ve yönetmeni yine David Twohy. Filmin başrol oyuncusu Vin Diesel ise yine bilinen galaksideki her ödül avcısı tarafından aranan tehlikeli ve kaçak bir mahkum olan anti kahraman Riddick rolünde.

Meşhur Riddick güneşten kavrulmuş ve üzerinde yaşam olmadığı düşünülen bir gezegende ölüme terk edilmiştir. Ancak Riddick kısa bir süre sonra kendisini uzaylı yırtıcılarla savaşırken bulur. Riddick’in kurtulmak için tek şansı acil durum işaretini aktive etmek ve kendisini yakalamak için gezegene hemen gelecek paralı askerleri alarma geçirmektir.

Gezegene ulaşan ilk gemi diğerlerinden daha ölümcül ve daha sert olan paralı askerler taşırken, gelen ikinci geminin kaptanı ise Riddick’i daha kişisel bir nedenle arayan biridir. Kimsenin kurtulamayacağı fırtına yaklaşırken, kaptanın avcıları Riddick’in kellesini getirmeden gezegenden ayrılamayacaklardır.

Fragman:

Yorumlar