Bağlantıda kalın

Şahin Paksoy Resim Sergisi

Şahin Paksoy’un kişisel resim sergisi 18 Aralık 2012 – 18 Ocak 2013 tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Çağdaş Türk resminin en özgün isimlerinden biri olan Şahin Paksoy’un son dönem çalışmalarını bir araya getirecek olan sergide, sanatçının figür resmi ve resmin yüzey sorunsalı üzerine eşzamanlı işleyen yenilikçi tavrı gözle önüne seriliyor.

Şahin Paksoy geleneksel yaşam sahnelerine ve bunun içindeki tekinsiz anlara mizah ve ironi ile yaklaşan figuratif resmin güçlü savunucularından olup, son dönemde ikonu andıran anıtsal figürleri ve bu figürlerin boş bırakılmış resim yüzeyindeki vurucu etkisi üzerinde duruyor. Sergideki eserleriyle resminin kendi içinde gerçekleşen devinimini ve yenilikçi tavrını yansıtıyor.

Çalışmalarında gelenekten yararlanan ancak geleneği bir motif olarak resimlerine katmayan, onu rafine eden ve yeniden üreten Şahin Paksoy, bu sergide çağdaş pentür resminde nasıl yenilikçi olunur sorusuna cevap vermiş oluyor. Sıradan olanın içinde gizemin, geleneğin içinde çağdaşın izlerinin bulunabileceği eserlerinde izleyici sokakta her an karşılaştığı insanların günlük yaşam içindeki gizemli dünyasına çağırıyor. Masalın, hurafenin, dedikodunun, fısıltının sesi bu resimlerde günlük yaşamın sesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sergiden Kareler [Maroon – 18 Aralık]

{tab=Ulaşım}

Adres: 44A Sanat Galerisi, Muradiye Mh., Ahmet Fetgari Sokak No:44, Beşiktaş

{/tabs}

Yorumlar