Bağlantıda kalın

Genel

Şahin Paksoy Sergisi

Şahin Paksoy’un “Temaşa devam etmeli…” adlı sergisi 28 Kasım – 22 Aralık 2013 tarihleri arasında, Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Çağdaş Türk resminin en özgün isimlerinden biri olan Şahin Paksoy’un son dönem yapıtlarını biraraya getirecek olan sergide, sanatçının figür resmi ve resmin yüzey sorunsalı üzerine eşzamanlı işleyen yenilikçi tavrı gözler önüne seriliyor.

Öteden beri geleneksel yaşam sahnelerine ve bunun içindeki tekinsiz anlara mizah ve ironi ile yaklaşan figüratif resmin esaslı savunucularından biri olan Paksoy, son dönemde ikonu andıran anıtsal figürleri ve bu figürlerin boş bırakılmış resim yüzeyindeki vurucu etkisi üzerinde durdu. Sanatçının bu sergideki yapıtları işte onun resminin kendi içinde gerçekleşen devinimini ve yenilikçi tavrını ortaya koyuyor.

Sanatında daima gelenekten yararlanan ancak geleneği bir motif olarak resimlerine katmayan, onu rafine eden, yeniden üreten Şahin PAKSOY son sergisinde, “çağdaş pentür resminde nasıl yenilikçi olunur?” sorusunun derin cevaplarını ortaya seriyor. PAKSOY’un resimleri izleyiciyi, sokakta her an karşılaştığı insanların günlük yaşam içindeki gizemli dünyasına kulak vermeye çağırıyor.

Masalın, hurafenin, dedikodunun, fısıltının sesi bu resimlerde günlük yaşamın sesi olarak karşımıza çıkıyor. Sıradan olanın içinde gizemin, geleneğin içinde çağdaşın izlerini bulmak adına, Şahin Paksoy sergisi 28 Kasım – 22 Aralık 2013 tarihleri arasında tüm sanat izleyicilerini bekliyor.

Etkinlik : Resim sergisi
Tarih     : 28 Kasım 2013
Mekan   : Artgalerim Nişantaşı
Adres    : Valikonağı Cad. No:63 K:6-7 Nişantaşı, İstanbul

Yorumlar