Bağlantıda kalın

Salon'da konser: Ayyuka

Alternatif müziğin beğenilen isimlerinden Ayyuka, 21 Aralık Cumartesi gecesi 2013 yılında vereceği son konser için Salon’un konuğu olacak. Müzikseverlerin 2001 yılından bu yana merakla takip ettikleri Ayyuka, yerel motiflerle harmanladığı renkli cümbüşlü müziğini Salon takipçileri için çalacak.

Davulda Alican Tezer, basgitarda Altan Sebüktekin, elektrogitarda Ahmet Kul, elektrogitar ve vokalde Özgür Yılmaz’dan oluşan Ayyuka, 21 Aralık Cumartesi gecesi tam kadro Salon sahnesinde olacak.

Kurulduğu 2001 yılından bu yana sayısız konser veren, Sonic Youth, Jonathan Richman gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşan Ayyuka, ilk albümünü 2007 yılının Kasım ayında yayımlamıştı. Orijinali Orhan Gencebay’a ait “Ümitsiz Aşk” yorumu haricinde tüm söz ve bestelerin Ayyuka’ya ait olduğu, toplulukla aynı ismi taşıyan bu albümde yer alan “Toz Bulutu” şarkısına çekilen klip ile daha geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

Merakla beklenen ikinci albümü Kiracı Odaları’nı henüz Ekim ayında yayımlayan Ayyuka’nın 21 Aralık Cumartesi akşamı 22.30’da Salon’da vereceği konserin biletleri, 25 TL ve 15TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den temin edilebilecek.

Etkinlik : Konser
Tarih     : 21 Aralık 2013
Mekan   : Salon İKSV
Adres    : Emekyemez Mh., Şişhane Sk No:5, Şişhane – İstanbul

Yorumlar