Bağlantıda kalın

Sanatorium

Eylül 2011’de kurulan SANATORIUM temellerini 2009 yılında sekiz sanatçının bir araya gelerek oluşturduğu bir sanat inisiyatifinden almakta. 2009 yılının Ocak ayında gerçekleştirdiği açılış sergisinin ardından bir süre inisiyatif bünyesinde yer alan sanatçıların kendi üretimlerine yer verdikleri bir mekân olarak faaliyet gösteren SANATORIUM, zamanla inisiyatif haricindeki yerli ve yabancı sanatçılarla da kişisel ya da karma/küratöryel sergiler düzenleyerek galeri kimliğini kazanmaya başlamış.

2011 yılında galeri kimliğiyle varlığına devam etme kararı alan SANATORIUM portföyündeki, hem genç ve kariyerlerinde ilerlemeyi amaçlayan hem de kariyerlerinde ilerlemiş ve uluslararası alanda tanınmış yerli ve yabancı sanatçılarla Türkiye ve yurtdışındaki güncel sanat sahnesinde yer edinmeyi amaçlamakta.

Sanatçılar tarafından kurulmuş olmasının getirdiği bakış açısı ve vizyonla Türkiye’deki sanat ortamına ayrı bir zenginlik katan SANATORIUM, güncel sanata dair farklı işbirlikleriyle bu katkısını elden geldiğince çoğaltmanın yollarını araştıran bir anlayışla hareket etmekte.

Sanat üretimini sadece sonuç değil aynı zamanda üretim süreci açısından da değerlendiren Sanatorium, yerel ya da uluslararası bağlamda geliştirdiği her projenin sanat dünyasına katkısının yanı sıra, kendi gelişim sürecine ve bünyesindeki sanatçılara kazandırdıklarını da göz önünde bulunduran bir tavır ortaya koymakta.

Adres: Asmalı Mescit Mah. Asmalı Mescit Sk. No: 32/A 34430 Beyoğlu / İstanbul
Tel: 0212 293 67 17

Yorumlar