Bağlantıda kalın

Genel

Seferihisar Edebiyat Günleri

Seferihisar Edebiyat Günleri, Türkiye’nin ‘Sakin Şehri’ İzmir Seferihisar’da 22 -28 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bir hafta sürecek olan etkinlikte gündüzleri yazarlık atölyeleri, akşamları ise Sığacık Kaleiçi’nde şiir geceleri, söyleşiler ve müzik dinletileri düzenlenecek.

Festivalin açış konuşmasını şair ve yazar Murathan Mungan yapacak. Bejan Matur, Orhan Alkaya, küçük İskender, Mehmet Yaşin, Haluk Şahin, Cezmi Ersöz, Gonca Özmen, Hüsnü Arkan, Mehtap Meral (kapanış konseri), Serra Yılmaz (şiir seçkisi), Emrah Serbes (söyleşi), Murat Uyurkulak (söyleşi) ise şiir/söyleşi gecelerine katılacak diğer isimler.

Pınar Kür, Mario Levi, Ayfer Tunç, Murat Gülsoy, İnci Aral, Buket Uzuner, Gülşah Elikbank, Neslihan Acu ve Latife Tekin ise atölye çalışması yapacak yazarlar…

Atölyeler dışında tüm etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde, yazarlık atölyelerine katılım 25 kişi ile sınırlı. Atölye için başvurular ve ayrıntılı bilgi için Seferihisar Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü  0 232 743 3960 no’lu telefondan Berfin Çelikkol Uzun ya da Sinem Kankaya ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. (email: kultursanat@seferihisar.bel.tr)

Etkinlikte ayrıca Oxford ve 19 Mayıs üniversitelerinin ortaklığıyla ‘Yaratıcı Yazarlık Merkezi’nin temeli atılacak.

Yorumlar