Bağlantıda kalın

Genel

Sergi: Bulutlarda Buluş Benimle

Küratörlüğü Giorgio Caione tarafından yapılan, sanatçı Fernando Garbelotto ve Angelo Molinari’nin eserlerinin yer alacağı Bulutlarda Buluş Benimle / Meet me in the Clouds isimli sergi 24 Kasım – 7 Aralık 2012 tarihleri arasında galeri PASAJist’te gezilebilecek…

Açıklama:

“Garbelotto’nun tuvallerinden yapılmış dokumaları, kendiliğinden bir uzamı temsil ediyor ve çevresindeki her şeyi bir ütopya oyunuyla, bizim mantık çerçevemize uymayacak, sadece esrarengiz fraktal şekiller aracılığıyla anlaşılabilir şekilde bastırıyor. Doğa hiç bitmeyen döngüsünde fraktalleri bir düzen olarak kullanıyor. “Bulutlar küre değildir – diyordu fraktal geometrinin kurucusu, Mandelbrot, – dağlar koni değil, kıyılar da daire değildir.”

Molinari’nin resmi, atölyesinden başlayarak tüm alanı boydan boya geçiyor. Tuval Amerikan soyut ressamlarında olduğu gibi yerde, ama Molinari’nin ellerinde kocaman çin fırçaları var. Sanatçı alanı ölçmek yerine esaslı ve ezici hareketleriyle, aynı sınırlarda zorladığı renkleri tuvalin sınırlarından taşırarak ve bu dinamik gerilim aracılığıyla kendi anlam dengesini bularak alanı istila ediyor.

Bu bir ritm ve uzam buluşması. Molinari ve Garballotto çok fonksiyonlu mekan PASAJist’in, İstanbul’un merkezindeki deneysel bağımsız sanata adanmış odasında buluşuyor. Bu buluşma bir kez daha diğerleriyle ilişki halindeki kendinizi düşünmek, dünya ile ilgili düşüncenize şekil vermek, bulutların parlaklığı aracılığıyla uzama bir iz bırakmak için.

Adres:
PASAJist, İstiklal Cad. Halep Pasajı No:62 C blok 109, Beyoğlu

Yorumlar