Bağlantıda kalın

Genel

Sergi: Genç Etki V / Tripart V

Sema Maşkılı, Şenol Bora ve Yusuf Şengür’ün eserlerinden oluşan Genç Etki V / Tripart V isimli sergi 04 – 27 Nisan 2013 tarihleri arasında KAV Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Mermerleri yontarken çıkan toz bulutları arasından, ilişkileri ve duyguları konu edinen heykel sanatçısı Şenol Bora, yarattığı romantizm duygusuyla günümüzdeki ikili ilişkilerin anlamlarını da sorgulatarak, olgun işler sergiliyor. 

Sema Maşkılı, çarpıcı renkleri ve fırça darbeleriyle, figürlerine verdiği endişeli ancak samimi ifadelerle yaratıcılığını gözler önüne sererken, eserlerinde konu olarak da insanı ve yalnızlaşma serüvenini işliyor.

Yusuf Şengür ise tuvallerinde kendi yarattığı düşsel mekanlarla insanı ve insana ait erdemleri yaşatmaya çalışırken resimlerindeki yumuşak renk geçişleriyle izleyiciyi bu mekanların içine çekiyor.

Sanatsal kavramların daha çok tartışılmasına zemin hazırlamak, genç sanatçılara destek olmak, sanatçıların ve sanatseverlerin buluşmasını sağlamak amaçlarıyla kurulan KAV Genç Sanat’ta sergilenen eserlerin satışından elde ettiği tüm gelir Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı’na aktarılıyor ve öğrencilere karşılıksız burs olarak bağışlanmaya devam ediyor.

Adres: Kav Genç Sanat, Turan Güneş Bulvarı Konrad Adenauer Cad. No: 61/A 06550 Çankaya Ankara
Telefon: +90.312.491 22

Yorumlar