Bağlantıda kalın

Genel

Sergi, Türk Resmine İmza Atanlar

Türk resim sanatının altın fırçaları olarak kabul edilen 48 ressamın 60 eserinin yer alacağı Türk Resmine İmza Atanlar isimli sergi 8 – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında Airport Outlet Center Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

İbrahim Çallı, Hoca Ali Rıza, Şeref Bigalı, Mehmet Ali Laga, Nuri İyem ve Hasan Kavruk’un da aralarında yer aldığı ve Türk resim sanatının altın fırçaları olarak anılan 48 ressamın orijinal eserleri sergilenecek. Eserler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı özel koleksiyonunda yer alıyor ve büyük bölümü daha önce hiç sergilenmemiş.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane özel koleksiyonunda yer alan ve bakanlığın özel izni ile sergilenecek eserler arasında, İbrahim Çallı’nın ”Yaralı Asker”, Hoca Ali Rıza’nın ”Fırtınada Deniz, Köprü, Oda İçi, Evler, Meyveler, Yemişler”, Nuri İyem’in ”Kompoziyon”, Şeref Bigalı’nın ”Haziran Ayı”, ”Karşıyaka’da”, Bedia Taran’ın ”Ayçiçeği Tarlası”, Mehmet A. Laga’nın ”Kale Balıkhanesi”, Hasan Kavruk’un ”Eski İstanbul”, Maide Arel’in ”Bursa Çekirge”, Mehmet Uzel’in ”Ata’nın Yatak Odası”, Feyhaman Duran’ın ”Yemişler”, Nüzhet İslimyeli’nin ”Zincirli Kuyu Kasrı”, Pertev Boyar’ın ”Çiçekli Natürmort”u bulunuyor.

Sergi 31 Aralık’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

 

Yorumlar