Bağlantıda kalın

Serginin Ardından: Ödüm Koptu 2

Kıbrıslı sanatçı Sevcan Çerkez‘in Ödüm Koptu 2 sergisi Lefkoşa’da, ESKİ sanat merkezinde, 17-27 nisan tarihleri arasında sanatseverlerle buluştu..

Birçok sanatseverin büyük bir ilgiyle ziyaret ettiği serginin teması “Bizi Korkutuyorlar Çünkü Onlar da Korkuyorlar” idi.

Sanatçı, korku temasını işlerken, korku kavramının çok küçük yaşlardan başladığına ve olgunlaşan insanın korkuyu daha yakından tanıdığına özellikle vurgu yaptı. Sevcan Çerkez’in sergilerinde dikkat ettiği bir diğer önemli unsur ise, sadece heykel sanatı değil diğer sanat dallarını da kullanarak güzel bir enerji oluşturarak, ziyaretçilerine bir deneyim yaşatmak.

Gerek dans, gerek müzik, gerekse mekanın farklı boyutlarda kullanılmasına ilişkin çalışmaları da gözardı etmeyen sanatçı, Ödüm Koptu II sergisine özel yapılan besteleri de ziyaretçilere dinletme şansına ulaştı. Aytunç Akdoğu ve Çağrı Çerkez’in özenle hazırladıkları müzikler, eski bir ambar olarak kalan ve sonrasında bu sergiye ev sahipliği yapan “ESKİ” sanat merkezinin perdelerinden sokağa yansıdı.

{gallery}sevcan-cerkez{/gallery}

Fotoğraflar: Nafia Akdeniz

Yorumlar