Bağlantıda kalın

SHAMAN Dansçıları, TEGV İçin Sahnede

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 18 Aralık’da Lütfi Kırdar’da Most Prodüksiyon işbirliği ile bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bilet satışından sağlanan gelirin kurumun halen destek olduğu 10 bin çocuğun eğitimine aktarılması amaçlanıyor.

Shaman ISTANBUL:

Maurice Béjart Bale Topluluğu’nun eski başdansçısı ve Carlos Saura’nın Iberia filminde danslarıyla adından söz ettiren Patrick De Bana “İstanbul” gösterisinin koreografilerini hazırladı. “İstanbul” gösterisinde, Boğaz, Haydarpaşa, Martı ve Şair, İstanbul Aşkı bölümlerinin koreografisini gerçekleştiren Patrick De Bana, gösterinin bir bölümünde de dans edecek. Sibel Sürel ve Sanem Çelik ise başdançı olarak sahne alacaklar.

Çalışmaları 2010 yılında başlayan, 40 profesyonel dansçının 3 yıl boyunca prova yaptığı 90 dakikalık gösterinin üretiminde, toplamda 236 kişilik bir ekip çalıştı. Senfonik türde bestelenen ve düzenlenen müziklerin stüdyo kayıtlarında ise 160 müzisyen bulundu. Gösterinin Martı ve Şair bölümünün kostümleri Bahar Korçan tarafından tasarlandı.

Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/NGNR1/ISTANBUL/tr

Yorumlar