Bağlantıda kalın

Genel

SineMardin Haziran'da

 8-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. SineMardin-Uluslararası Mardin Film Festivali’nin ilk kez açılan yarışmalı iki bölümü, halk beğenisine ve oylamasına açılacak.


Kısa ve Belgesel kategorilerinde açılan para ödüllü yarışmalı bölümde yarışacak filmler gösterim sonrasında izleyici tarafından oylanacak.


Temel amacı, Mardin de sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak olan SineMardin, ilk olarak gerçekleştirildiği 2006 yılından bu yana kent ölçekli model bir film festivali olarak Mardin’de deneyim kültürünün ve sinema üretiminin gelişmesine katkıda bulunmaktır.


Her yıl bir tema ve kavramsal çerçeveyi ön plana çıkaran SineMardin, 2012 yılında “Sokak” temasıyla gerçekleştirilecek.


Türkiye’de kısa ve belgesel filmin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla ilk kez yarışmalı iki bölümle gerçekleştirilecek olan SineMardin, her hangi bir konu kısıtlaması olmadan kısa ve belgesel sinema dalında halk beğenisine sunulacak filmleri ödüllendirecek.

SineMardin, sinemayı hayatın gerçekliği içinden yaşama dair bir ürün olarak izleyiciyle paylaşacağı bu deneyime, bir sonraki yıl uzun metraj kategorisini de dahil edilecek. Ayrıca, oluşturulan SineMardin yapım destek fonuyla Mardin’de yerinden sinema üretiminin desteklenmesi sağlanacak.

Maroon [Mardin]

mardin@maroon.com.tr

Yorumlar