Bağlantıda kalın

Stevie Wonder İlk Kez İstanbul'da

Popüler müziğin önemli ismi Stevie Wonder, “Garanti Caz Yeşili” etkinlikleri kapsamında, İstanbul’daki ilk konserini verecek. Stevie Wonder konseri, 14 Eylül Cuma günü santralistanbul’da gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar yalnızca etkileyici sesi, eşsiz yorumu ve besteleriyle müziğin yönünü değiştiren, popüler müzik tarihinin en önemli isimlerinden Stevie Wonder, İstanbul’daki ilk konserini 14 Eylül Cuma akşamı, santralistanbul’da verecek.

Adını müzik tarihine parlak harflerle yazdıran dünyaca ünlü Amerikalı besteci, şarkıcı, virtüöz ve yapımcı Stevie Wonder, kariyerine bir “harika çocuk” olarak başladı. 1963 yılında, 13 yaşındayken yayımladığı Recorded Live: The 12 Year Old Genius albümündeki “Fingertips, Part 2” şarkısıyla, listelerde bir numaraya yerleşen en genç sanatçı oldu.

Kariyeri boyunca Music of My Mind, Talking Book, Fulfillingness’ First Finale, Innervisions ve Songs in the Key of Life gibi klasikleşmiş albümlere imza atan Wonder, “For Once in My Life”, “You Are the Sunshine of My Life”, “Superstition”, “Sir Duke”, “Happy Birthday”, “I just Called To Say I Love You”, “Isn’t She Lovely?”, “You’re the Sunshine of My Life” gibi onlarca unutulmaz şarkının da yaratıcısı. “Yaşam Boyu Başarı da dahil olmak üzere aldığı 25 Grammy’nin sahibi olan Wonder, cazdan, popa güncel müziğin birçok farklı alanından sayısız müzisyene ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Stevie Wonder konserinin biletleri çok yakında İKSV ve Biletix satış kanallarından satışa çıkacak.

Yorumlar