Mobil

Telefonun çekmediği yerlerde: goTenna

goTenna

Internet ve şebeke erişiminin olmadığı yerlerde konum bilgisi paylaşımı ve mesajlaşmayı kesintisiz bir şekilde gerçekleştirerek, sürekli olarak iletişimde kalmanızı sağlayan goTenna; VHF radyo dalgaları üzerinden sinyal göndererek, bilinen 2 kanal radyo yayınına benzer şekilde bağlantı kuran bir aparat.

Bu kullanışlı aparatın kurduğu bağlantının radyo dalgalarından tek farkı ise kimsenin giremeyeceği güvenli bir kanal üzerinden bağlanıyor olması.

Pensa tasarım ekibi tarafından geliştirilen bu anten sayesinde, baz istasyonunun olmadığı herhangi bir yerde bile olsanız, bulunduğunuz yerin GPS konumunu, ayrıca metin mesajlarınızı kablosuz bağlantı vasıtasıyla, akıllı telefonunuzla eşleşen cihazlarla ve diğer goTenna kullanıcılarıyla paylaşabiliyorsunuz. Özel bir şifrelemeyle kullanabileceğiniz cihaz, açık hava etkinlikleri sırasında aşırı yükleme sonucu yavaşlayan ağlarda, uluslararası yolculuklarda ya da acil durumlarda(afet vb) sorunsuz bir kullanım sağlıyor.

Sürgülü yapısıyla, eloksallı alüminyumdan(alüminyum oksit tabaka) oluşan, su geçirmez anteni, sabitlenebilen kayışı sayesinde sırt çantanıza, giysinize tutturabileceğiniz gibi çantanızda da taşıyabiliyorsunuz. goTenna anteni, muhafaza eden kapaktan yukarı çekip uzattığınızda ise en yüksek performansı elde ediyorsunuz.

Doctors Without Borders, Unicef gibi uluslararası organizasyonlar ve insani yardım kuruluşları tarafından kullanılan, prototip aşamasındayken sayısız testten geçirilmiş cihaz internet sitesinden 199 dolara satın alınabiliyor: gotenna.com

1 Yorum

1 Yorum

  1. Nes

    Kas 11, 2017 saat 17:46

    Bulunduğum yerde bana lazım

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort