Bağlantıda kalın

Genel

Tuğla

Murathan Mungan’ın 1975 – 2012 yılları arasında kaleme aldığı yazıları bir araya getirmesiyle oluşturduğu “Tuğla” isimli kitabı kasım ayında yayımlanıyor.

Yazar bu kitabını çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan yazılarını gözden geçirerek derlediği bölümlerden oluşturuyor. On alt bölümde 37 yazı yer alan bu kitap Murathan Mungan’ın 7. derlemesi. Bu bölümler “İlk İmzanın Gölgesi”, “Öteberi Arasında”, “Kitabını Bulamamış Yazılar”, “Çakım Alevi”, “Edebiyat Mutfağı”, “Kulaklık”, “Resimli Kitap”, “Aklın Emniyet Kemeri”, “İstediler Yazdım”, “Sonraki Adımlar” başlıklarıyla yazılmış.

Murathan Mungan, Tuğla kitabıyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Yeniden gün ışığına çıkmasını istediğim ilk yazılarımdan başlayarak beni adım adım bugüne taşıyan yolu ören tuğlalardan bazı örnekleri bir araya getirmek istedim. O anlamda tuğla… Kitabı her biri kendi içinde bir bağlam oluşturan bölümler olarak tasarladım. Her bölüm kapağına bilmeyenler için zamanı güncelleyen, bilenler içinse bilgi tazelemeyi amaçlayan açıklama niteliğinde birer kısa yazı yazdım… Bu kitap, en eski tarihlilerine dek uzanan geçmiş yazılarımı topladığım son kitap olacak sanırım. Bu anlamda son tuğla. Geçmiş malzemeye son müdahale…”

Kitabı Online Satın Al

En güzel hediye kitaptır!

Yorumlar