Bağlantıda kalın

Turhan KA.

Asıl adı Turhan Karayağmurlar olan sanatçı 2002 yılından itibaren resimlerini <Turhan KA. olarak imzalıyor. İnegöl’de doğdu ve yüksek öğrenimini Niğde’de tamamladı. 80’lerin sonunda İzmir’de reklam sektöründe çalışmaya başladı. Bir çok firmanın amblem, logo, fuar standı, cephe tasarımları ve uygulamalarını gerçekleştirdi.

1994 yılında reklam atölyesinde kendi çabasıyla resim yapmaya başladı ve hiç ara vermeden devam ediyor. Resim eğitimi almadı; her şeyi kendi atölyesinde çalışarak araştırarak, deneyerek öğrendi, hala da deniyor.

Seriler halinde çalışıyor, şimdiye kadar bitirdiği KA serisi, T serisi, ALANLAR serisi, ÇİZGİLER serisi, SOSYOMATİK serisi ve tuval üzerine kolaj ve boya ile hazırlayıp sinema emekçilerine ithaf ettiği SESLERİ ALAN : MARKO BUDURİS serisi var.

4 yıldır da yüzlerce fotoğraf çekip ön hazırlık yaptığı KEPENKLER serisi üzerinde çalışıyor. Turhan KA. resme katkısı olduğuna inandığı için kendini geliştirme adına fotoğrafla da ilgileniyor.

2008 yılında gelen bir teklifle İstanbul Sürmeli Otel ve Vakıfbank Ayvalık Sosyal Tesisleri odalarına resimler hazırladı. Resim ve farklı çalışmalarını İzmir’de kendi atölyesinde sürdürüyor.

Karma ve grup sergilerine katıldı, kişisel sergiler açtı, yurt dışında özel, yurt içinde resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı kendi resmini şöyle tanımlıyor: “Benim resmim hiç bilmediğim fakat bulmak için inatla uğraştığım bir yer…”

Yorumlar