Bağlantıda kalın

Turhan KA. Retrospektifi, Sosyomatik

Turhan KA. Retrospektifi  Sosyomatik 25 Şubat – 11 Mart 2013 tarihleri arasında İzmir Devlet Resim Ve Heykel Müzesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Seriler halinde çalışan sanatçı, 1995’den günümüze kadar devam ettirdiği SOSYOMATİK adlı çalışmaları hakkında şunları söylüyor:

“S O S Y O M A T İ K …. Bu çalışmalar yıllar önce  geceleri evde kağıt üzerine pastelle yaptığım çalışmalar, 1995-2004 arası yapılmış resimler. 2011 yılında bu resimlerden bir sergi yapmak fikri gündeme gelince resimleri koyduğum plastik çantaları boşalttım ve saydım. Toplam 265 adet resim çıktı. Birçoğunu artık unutmuşum görünce şaşırdım, bunları da 3 farklı şekilde çalışmışım. Figürlü olan resimlere, insana dair olduğu için SOSYOMATİK adını verdim; birçoğu kağıtlara yapılmış resimler, tuval üzerine, tahta üzerine yaptıklarım da var. Çoğunluğu bu 10 yıllık süreçte yapılmış resimler, sonraki yıllarda az da olsa bu seriyi devam ettirdim; toplam 125 adet. Sergide de bunlardan seçtiğim yaklaşık 70 resim kadarı sergilenecek.”

Adres: Mithat Paşa Cad. No: 94 Konak Merkez, İzmir

Yorumlar