Bağlantıda kalın

"Ucubeler" 12 Temmuz'a kadar Bodrum'da

“Ucubeler” adlı karma heykel sergisi 12 Temmuz 2015 tarihine kadar Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’da…

ArtGalerim organizasyonu ile gerçekleşen sergide eserleriyle birlikte yer alacak sanatçılar şu şekilde: Ahmet Özparlak, Buket Aslantepe, Cem Sağbil, Derya Özparlak, Hülya Sözer, Hüseyin Suna, K. Deniz Pireci, Mahmut Aydın ve Serdar Kaynak.

Sanatçılar; farklı malzemeler kullanarak ve yeni teknikler geliştirerek kendi öz varlığını çok çeşitli formlar yoluyla üretimine yansıtıyor. Bu durum, kendini ifade etme ve varolma biçimidir. Sanatçı ile onun ürettiği eser arasında hep bir gizli iletişim vardır. Yaratılan eser; her ne kadar kendi dilini rahatlıkla konuşabilse de yaratıcısının nicel varlığına ihtiyacı vardır ki bu kaygı üretimi her daim teşvik edebilsin.

“Ucubeler” adlı sergideki sanatçıların heykelleri başlı başına kendi varolabilme biçimleri içerisinde şekillenirken, aynı zamanda izleyiciye de bu sanatçıların düşünsel süreçlerine tanık olma fırsatı vermekte.

Birbirinden bağımsız bu sanatçıların imgeden, farklı formlara bürünerek vücut bulan eserlerini, 12 Temmuz 2015 tarihine kadar, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’da izlenebilir.

Yorumlar