Bağlantıda kalın

Uğur Çakı, Heykel Sergisi

Heykeltıraş Uğur Çakı’nın yeni çalışmalarının yer alacağı sergi 22 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında  uluslararası sanat fuarı Contemporary Istanbul’da gezilebilecek.

İzmir Çeşmealtı’nda kurduğu iki atölyede bronz döküm, seramik, ağaç ve taş malzemelerle heykel çalışmaları yapan sanatçı, üçüncü atölyesini de İstanbul Moda’da kurmuş. İzmir’de yaşadığı mekanın yansıması olan bronz heykellerin yanı sıra, İstanbul’a gelişi ve popüler kültür içine girişiyle yaşadığı değişimi eserlerine yansıtarak Pop-Art akımına kendini bırakır.

2010 yılının ilk yarısında, Fransa Güzel Sanatlar Kurumu Louvre Müzesi Carroussel du Louvre Salon Sergisi’ne seçilen eseri ile “Prix Special” ödülüne layık görülen sanatçının; aynı yılın ikinci yarısında ise üç ayrı eseri International Elite Art Monaco Sergisi’ne seçilir. Sanatçının Kahire Seramik Bienali Koleksiyonu ve İzmir Devlet Resim ve Heykel Müze Koleksiyonu başta olmak üzere, pek çok yerli ve yabancı koleksiyonda eserleri bulunuyor. 2012 yılının Ekim ayında ise Saatchi Gallery Londra’da – Marie Curie Art Event kapsamında “Alexander With Wireless” isimli eseri sergilenir.

Fuar İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor.

Yorumlar