Bağlantıda kalın

Genel

Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali

Çevre Kısa Film Festivali başladı…Çevre Film tarafından BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali 10. kez dün başladı. 10 Mayıs 2012 tarihine kadar sürecek festivalin gösterim ve etkinlikleri BASAD ve Üniversitelerde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile yapılan festivalde her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Cervantes Enstitüsü çevre belgeselleriyle özel gösterimde yer alacak.

İstanbul Cervantes Enstitüsü bu seneki festivale, Document Azul yapımcılığında hazırlanan ve İspanya sahillerinin denizcilik kaynaklarının tanıtılmasını amaçlayan “Denizlerimizin Altında” isimli kısa metraj serisi ile katılıyor. Kısa metraj serisinin gösterimi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında; Türkiye, İspanya, İtalya, Hollanda ve Kırgızistan’dan çevre temalı kısa filmlerin yer aldığı uluslararası gösterimler, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, çevre temalı sergiler, söyleşi ve açık oturumlar düzenlenecek.

Ayrıca bu yıl Yönetmen Yılmaz Atadeniz’in belgesel filmleri özel gösterimle izleyici ile buluşacak. Ressam Ahmet Nergiz’in ‘Güneşle Koşalım Güzel Günlere’ adlı resim sergisi de BASAD Sanat galerisinde Festival boyunca izleyicilere açık olacak.

Program için: www.cevrefilm.org

Yorumlar