Yazarlar

Sağlık eğitim uzmanı

blog@maroon.com.tr

Kitapçı... Önce yalnızca okurdu, sonra uzun yıllar kitabevlerinde kitap emekçisi olarak çalıştı, emekli olduktan sonra ''okur''luğuna geri döndü. Kafasında yazamayacağına inandığı bir roman ve yazmak istediği birçok yazı konusu taşıyor. mustafa.basarslan@gmail.com

1984 yılında A.Ü Fen Fakültesinden ayrılıp H. Ü Devlet Konservatuvarı Şan-Opera bölümüne girdi. 1991 yılında Devlet Opera ve Balesinin açtığı sınavı kazanarak Solist Sanatçı olarak göreve başladı. 2002 yılında eğitmenliğe de başlayan Erdayı, A. Ü Devlet Konservatuvarı, Bilkent Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde uzun yıllar öğretim görevlisi olarak hizmet verdi ve sayısız genç şarkıcı yetiştirdi. Edebiyatla da ilgilenen sanatçının bir çok dergide şiirleri, sinema ve klasik batı müziği üzerine yazıları yayınlanmıştır.

Şevval Ateş, Mart 2013’ten beri Shukineshu’da yerli ayakkabı, çanta ve aksesuar tasarımcılarını keşfediyor ve haklarında yazılar hazırlıyor. Aslen antropolog; yüksek lisansını yapıyor ve akademik alanda müzik ve siyaset üzerine sosyo-kültürel çalışmalar sürdürüyor. Blogu onun için bir nefes alma alanı, uzun süre moda ve yaşam dışında yazmayı düşünmüyor.

1999 yılında Ege Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat alanında yüksek lisansını tamamladı. 2011’de YTÜ Sanat Tasarım Fakültesinde doktoraya başladı. Tombak, Genç Sanat, Türkiye’de Sanat, rh+sanart dergilerinde yazı işleri ve editörlük görevlerinde bulundu. Tombak dergisinde Osmanlıca metin çevirisi yaptı. Türkiye’de sanat ve rh+sanart dergilerinde güncel sergiler üzerine düzenli eleştiriler yazdı. Sanat ve diğer disiplinler, müze ve sanatsal oluşumlar üzerine özel dosyalar hazırladı. Plastik sanatlar alanında jüri üyelikleri ve danışmanlık yaptı. Sanatçılar üzerine monografik kitaplar kaleme aldı. 2010 yılında Çağla Cabaoğlu Galeri işbirliğiyle Şangay Uluslararası sanat fuarına gidecek serginin küratörlüğünü yaptı. 201-2012 yılları arasında yönetmen Semih Kırmemiş ile Bedri Rahmi Eyüboğlu belgesel filmini yaptı. 2014 yılında sanat öğrencilerine burs sağlamak amacıyla üzerinde dört yıl çalıştığı, “Sanat Objesi Olarak Sanatçı” adlı proje sergisini hayata geçirdi. Bugüne kadar plastik sanatlar alanında 300’ün üzerinde makale kaleme aldı. Türk ve yabancı sanatçılara özel kataloglar yazdı. 2010 – 2011 eğitim döneminde özel Aydın Üniversitesinde Sanat Sosyolojisi dersleri verdi. 2012’te İTÜ’de öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Kültür araştırmaları, sanat teorileri, güncel sanat, eleştiri pratikleri üzerinde çalışmakta, güncel eleştiri yazıları kaleme almakta, kendi alanında ders vermekte, editörlük, sanat danışmanlığı ve küratörlük yapmaktadır. AICA (uluslar arası sanat eleştirmenleri derneği) Türkiye Şubesi üyesidir.

Ekolojik Olarak Üretilmiş Sertifikalı Yaşam Ürünleri

Yukarı
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu