iMac Pro
Teknoloji

Yeni iMac Pro “çok güçlü” geliyor

27 inçlik 5K çözünürlüğe sahip ekranı ve opsiyonel 18 çekirdekli işlemcisiyle yeni ve “çok güçlü” bir iMac Pro geliyor.

Öncelikle 5K çözünürlüğe sahip ekranların izlemekten ziyade üretmeye yönelik olduğunu belirtelim. Bunun anlamı şu: 5K ekran aslında 4K çözünürlükte video ya da fotoğraf düzenleyen kişilerin bunların tam çözünürlükte yapmalarını sağlamak için var.

5K ekran ile editörler hem 4K görüntüde içeriği yazılım içerisinde tam çözünürlükte görüntüleyebiliyor hem de video yada fotoğraf dışında düzenleme araçlarına da yer kalıyor.

Space Grey renginde olacak yeni iMac Pro’nun fiyatı 4.999$’dan başlayacak ve Aralık ayında piyasaya sunulacak. Aygıt, Apple’ın kendisinden 2013 yılından bu yana kayda değer bir gelişme görmeyen ve biraz gücenen profesyonel seviyedeki kullanıcılarla olan ilişkisini canlandırmaya yardımcı olacak gibi duruyor.

yeni_imac_pro_sogutma

Apple yeni iMac Pro’yu bugüne kadarki en güçlü Mac bilgisayarı olarak tanıtıyor. Cihaz, diğer Mac ürünlerine göre daha fazla hava akışı sağlayan yeni bir çift santrifüjlü fan ayarı içeriyor. Şirket, özellikle sanal gerçeklik çalışması için yetecek kadar güçlü olduğunu söyleyerek onu “iş istasyonu” sınıfında bir performansa sahip olarak tanıtıyor.

Facebook Yorumları

Yeni iMac Pro “çok güçlü” geliyor
Yukarı
ataşehir escort