Bağlantıda kalın

Yüksel Arslan Sergisi Dirimart'da

2012 yılında gerçekleşen ilk kişisel sergisi olan Le Capital – Kapital‘in ardından yeniden Dirimart‘da sanatseverlerle buluşacak olan Yüksel Arslan‘ın, kariyerinin farklı dönemlerine ait eserlerinden oluşan sergisi 03 Ocak – 1 Şubat 2014 tarihleri arasında görülebilir. Arslan’ın Dirimart Nişantaşı’nda gerçekleşecek sergisinde L’Homme(İnsan) ve Influences(Etkiler) serilerinden farklı işler yer alacak.

Geçtiğimiz Haziran ayında “Ansiklopedik Saray” başlığıyla gerçekleşen 55. Venedik Bienali’nde 50’y, aşkın eseri sergilenen sanatçı, aynı zamanda Art Basel 2013’te “Features” bölümündeki Drimart standında tek başına yer aldı. Sanat üretimini 1962 yılından beri Paris’te sürdüren sanatçı, boyadan ziyade; bitki kalıntıları, toprak, yumurta beyazı, bal, üre gibi doğal boyalar adını verdiği ve kolaylıkla erişebildiği farklı malzemeleri tercih ediyor.

Arture” adını verdiği ve neredeyse sanatçıyla özdeşleşen kavram; “art” ve  Fransızca “-ure” ekinin birleşiminden oluşuyor ve tıpkı heykel, resim, minyatür gibi mecrayı ifade ediyor.

Sanatçının işleri , farklı dönemlere referans vermekten çekinmezken, zamanla kendi içerisinde, sanatçının gelişimini belgeleyen birer seri haline geliyor.

Etkinlik : Resim Sergisi
Tarih     : 03 Ocak 2014
Mekan   : Dirimart Nişantaşı
Adres    : Abdi İpekçi Cad. No:7/4 Nişantaşı, istanbul

Yorumlar