Kategoriler: Haber

Yürütmeyi Durdurma Kararı kaldırıldı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Eminönü’ndeki balık ekmekçilerle ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının kaldırıldığını açıkladı. Tahliyeye ilişkin yasal süreç devam edecek.

İstanbul 4. idare Mahkemesi, Eminönü’nde balık-ekmek satan teknelerin tahliyesinin durdurulması kararını kaldırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eminönü’nde balık ekmek satışı yapan teknelerin boşaltılması için Ekim ayının sonunda ihtarname göndermiş bunun üzerine işletme sahiplerin yürütmenin durdurması için dava açmış, mahkeme de İBB’nin savunmasını almak üzere yürütmenin durdurulmasına karar vermişti.

Konuyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, “İstanbul 4. İdare Mahkemesince Eminönü’ndeki balıkçı teknelerinin tahliyesiyle ilgili açılan davada savunmamız sonrası davanın incelenmeksizin reddine karar verilmiş olup ‘yürütmeyi durdurma’ kararı ortadan kalkmıştır. Tahliyeye ilişkin yasal süreç kaldığı yerden devam edecektir” dedi.

Son düzenleme tarihi 7 Kasım 2019 17:38

Disqus Comments Loading...

Sitemizdeki kullanım deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

Daha Fazla Bilgi